Serwery polskie

W następujących miejscach można pograć w szachy w Polsce.

kurnik Logo kurnik
Darmowy polski serwer obsługujący rozmaite gry towarzyskie, w tym szachy. Interfejs moim zdaniem nieco niewygodny (nie podoba mi się np. sposób szukania przeciwników przez zaglądanie do kolejnych pokojów, próby przysiadania się do kolejnych stolików przy których przeciwnik może się ruszy, a może nie) i nieco niestabilny (aplet) ale ... grać można. Zdecydowanie dominują szybkie blitze, o wolniejszą partię trudno. Słyszałem opinie, że zdarzają się problemy z wydajnością a także, iż dość poważny kłopot stanowią oszuści (gracze używający komputera) oraz uciekinierzy (gracze przerywający partię w słabszej pozycji). Zaletą jest spora popularność, no i możliwość grania nie tylko w szachy.
Onet Logo onet
Serwer gier Onetu (potocznie zwany też Cronixem). Obsługuje wiele gier towarzyskich, w tym szachy. Podstawowa funkcjonalność dostępna jest za darmo, niektóre zaawansowane opcje odpłatnie. Dostępny przez aplet javy.
szachy.org Logo szachyorg
Estetycznie wyglądająca strona. Nie korzystałem, ewentualnych użytkowników proszę o opinię. Gdy swego czasu zajrzałem na listę najlepszych graczy, liderował osobnik wyrzucony z FICS za grę komputerem...
komentarze obsługiwane przez Disqus