Książka bardzo warta czytania

Bardzo polecam lekturę książki

Philip and Alex's Guide to Web Publishing

(jest to wersja online pozycji dostępnej także jako normalna książka, informacje o możliwości zakupu znajdują się na powyższej stronie).

Autor dyskutuje obszernie o tym, czym jest i jak powinien być budowany sensowny serwis WWW - nie skupiając się przy tym na szczegółach technicznych ale na doborze właściwej koncepcji. Nie wszystkie jego tezy popieram całkowicie ale na pewno dostarczył mi wielu powodów do zastanowienia - i to mimo faktu, że czytając książkę znałem dobrze wszystkie wspominane technologie.

Moim zdaniem, jeśli nie cała książka, to przynajmniej rozdział

Envisioning a Site That Won't Be Featured In suck.com

to obowiązkowa lektura dla każdej osoby zabierającej się za projektowanie serwisu WWW lub za prowadzenie projektu związanego z budową takiego serwisu. Osobom wybierającym narzędzia do budowy większych projektów internetowych doradzałbym też przejrzenie rozdziału 13.

Jeszcze końcowy komentarz: mimo, że książka pisana jest swobodnym językiem, nie powinna być traktowana lekko. Autor jest właścicielem firmy ArsDigita zarabiającej grube pieniądze na budowie serwisów WWW dla dużych amerykańskich firm, zarządza też bardzo popularnym serwisem photo.net.

Ostrzeżenie: podobno książka ostatnio wyszła po polsku (pod tytułem Publikuję w internecie - Poradnik Phila i Alexa...). Nie należy tego kupować! Z tego co słyszałem, tłumaczenie jest katastrofalne!

komentarze obsługiwane przez Disqus